Receptai orkaitėje

Nors kartais atrodo, kad orkaitės stiklas stovi nepaliestas metų metus, ir jau labai seniai nieko negaminate, iš tiesų per didelių pastangų tam, kad imtumėte gaminti, tarytum nereikia. Mat iš tikrųjų gamyba orkaitėje gali būti labai greita, nereikalauti iš jūsų per daug pastangų. Keletas įdomesnių receptų, skirtų gamybai orkaitėje, leis jums gauti įkvėpimo ir galbūt ir patys norėsite kažką pasigaminti.

Greitas pyragas

Orkaičių remontasSmagu, kai orkaitės stiklas kaista, o visi namai pakvimpa dėl orkaitėje kepamo pyrago. Kad ir koks jis būtų – didelis ar mažas, su šokoladu ar su uogomis. Tačiau kepti pyragą daug kam atrodo per didelis iššūkis, dėl kurio tektų paaukoti labai daug laiko. Jūs galite iškepti pyragą ir labai greitai, jeigu esate girdėję apie greitus pyragus. Tam, kad juos pasigamintumėte, paprastai tereikia įsigyti labai patogų dalyką – specialų tešlų mišinį, kuris iš tiesų darys tikrus stebuklus ir labai greitai jūs galėsite iš tešlos mišinio padaryti puikiausią pyragą. Smagu, kai orkaitėje kepa pyragas, kai tas, kas jį kepa, jau skaičiuoja minutes, svarsto, ar dar pakepti, ar palaukti, galvoja, ką daryti, kad apačia neprisviltų, o viršus apskrustų, kad viduryje tešlos nebūtų per skysta ir pan. Tai normalūs daugumos žmonių, kažką kepančių orkaitėje, pasvarstymai. O dabar atsipalaiduokite ir palaukite dar kelias minutes – tuojau bus iškepta.

Kugelis

Gera žinoti, ir kad orkaitės stiklas kartais kaista dėl tradicinių lietuviškų patiekalų. Vienu tokių, gaminamų orkaitėje, būtų galima laikyti kugelį. Jį pagaminti taip pat ilgai netrunka. Tereikia iš pradžių priskusti labai daug bulvių ir kelis svogūnus, viską sumesti į tarką. Sutarkuotą masę pasūdyti, galima įdėti ir kelis pipirus. Įpilti aliejaus, viską pilti į skardą ir kepti skaniausią pasaulyje kugelį. Liesai valgantys žmonės labiau linkę jį valgyti su kefyru ar rūgpieniu, o riebiau mėgstantiems labai patinka ir maistas su riebia skania grietine.

Daržovienė

Jeigu dar nebandėte kepti daržovių orkaitėje, tai, galima sakyti, nepadarėte svarbiausio dalyko. Net jeigu nemėgstate vegetarų ir norite, kad jūsų mitybos pagrindą visada sudarytų mėsos, vis tiek bent kartą gyvenime pabandykite pasigaminti skanią daržovienę. Kadangi ji, iškepta orkaitėje, bus labai skani, labai maistinga, ir atneš jums daug laimės, daug energijos. Pasūdykite ją pagal skonį, kepkite supjaustytas paprikas, baklažanus, morkytes, bulves, žirnelius, taip pat cukinijas, patisonus ar net moliūgus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>