Namo apšiltinimui svarbu ir durys

Šiltas ir jaukus būstasPasikeitus energinio sertifikavimo taisyklėms, o taip pat plintant namų renovacijos projektams, daugybei gyventojų svarbu padaryti, kad namai būtų tikrai gerai apšiltinti. Tokiais atvejais reikalingi plastikiniai langai, geras sienų, grindų, stogo šiltinimas, gali būti keičiamos plastikinės durys, atliekama laiptinių renovacija. Visada lengviau tinkamai apšiltinti naują pastatą, kurį kažkas dar tik stato, o ne tą šiltinimą daryti senam pastatui. Kai reikalų turite su senu pastatu, visgi tenka nulupti ir pakeisti labai daug statybinių medžiagų, o tai ne visada yra pats smagiausias užsiėmimas. Ką reikia žinoti šiltinant namus?

Langų ir durų svarba

Apskritai langai ir durys, kokie jie bebūtų, plastikiniai ar ne, yra labai svarbūs akcentai, per kuriuos gali išeiti daug šilumos. Štai ir vakar sėdėjau vienoje senamiesčio kavinėje, kuri gali didžiuotis išskirtiniu dizainu, tačiau ne išskirtine statybine tvarka. Deja, taip yra, kad ši puiki kavinė turi puikų stilių, tačiau viduje žmonės sėdi su paltais. Per du aukštus eina kone stiklinė siena, kurią sudaro plastikiniai langai, jų dažniausiai niekas nedarinėja, ir plastikinės durys, per kurias nuolat įeina lankytojai. Tikriausiai ten sudėti nekokybiški plastikiniai langai, nes visą laiką jauti, kaip "traukia" šaltis, o tai tikrai ne tas jausmas, kurio norisi, sėdint kavinėje ir skaniai geriant kavą. Taigi, šiltinant namus ar tiesiog įrenginėjant naujus, labai svarbu mokėti taip pasidaryti viską, kad langai ir durys būtų gerai užsandarinti. Be to, nepamirškime, kad gyvename šiaurėje, o čia mums reikia naudoti pačius šilčiausius įmanomus panaudoti langus. Todėl geriau imti trijų, keturių stiklų paketą.

Stogo svarba

Kitas dalykas, per kurį išeina labai daug šilumos iš namo – stogas. Sakoma, kad ir per žmogaus viršugalvį išeina labai daug šilumos, todėl, norint, kad nebūtų šalta, visų pirma, reikia dėvėti kepurę. Bet net jeigu to ir nedarote, žinote, kad šilumą suteikia šiltas prieglobstis virš galvos. Šiluma visada eina į viršų, todėl, kai nėra stogo, per viršų jos išeis daugiau nei per šonus ar apačią. Tad būtina apšiltinti stogą.

Sienos ir grindys

Bet nereikia nuvertinti ir sienų, grindų. Grindų šiltinimas labiau suteiks paprasto komforto, kai gali tik su kojinėmis eiti,ir nešalta. Tačiau daug realios namų šilumos per grindis neišeis. O sienų šiltinimas gali prisidėti ir nuo gaisro apsaugos, nes šiltinimo medžiagos dabar dažnai yra tokios, kurios gali sumažinti gaisro pavojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>