Kokie katilai galėtų geriausiai pasiteisinti?

Nuosavų namų savininkai turi pagalvoti apie tai, kaip galima būtų apšildyti namus, ir tam yra reikalingi katilai. Jų pasirinkimas šiandien yra tikrai pakankamai platus, tad norint atrasti geriausius sprendimus, neretais atvejais tenka gerai pagalvoti, kokia pasirinkimo galimybė galėtų geriausiai pasiteisinti.

Geriausias katilasVienas populiariausių pasirinkimų – tai kieto kuro katilas, kurio išlaikymas paprastai kainuoja pigiausiai. Jei yra norima, kad kuras kainuotų kuo pigiau, neretai nusprendžiama pasirinkti tokį katilą. Kieto kuro įsigyti galima daugybėje įvairių prekybos vietų, tad galima atrasti tokius pardavėjus, kurie siūlo malkas geriausiomis kainomis, ir kartais yra siūloma kurą pristatyti tiesiai į namus. Žinoma, nepatogu yra tai, kad tenka paskirti nemažai vietos kuro sandėliavimui, tačiau tuo atveju, jei turite malkinę ar sandėliuką, jokių nepatogumų tikrai neturėtų kilti. Kieto kuro katilo priežiūra paprastai reikalauja gana daug dėmesio, ir kietą kurą paprastai tenka papildyti kas kelias valandas. Jei norima išvengti šio nepatogumo, puikiu pasirinkimu gali būti ir kitoks pasirinkimas – tai granuliniai katilai, kurių kurą paprastai tenka papildyti tik kas kelias dienas. Granulių kaina paprastai yra didesnė nei malkų, tačiau visa tai nustelbia patogumas, kadangi toks kuras nereikalauja daug vietos namuose, ir jį papildyti tenka ganėtinai retai.

Dar vienas galimas pasirinkimas – tai dujiniai katilai, tačiau šiuos katilus nusprendžiama pasirinkti ne taip ir dažnai, kadangi dujų kaina nėra labai pastovi, ir baiminamasi, kad išlaikyti tokį katilą gali būti pernelyg brangu. Toks katilas gali būti pasirenkamas tik tuo atveju, jei į namus yra atvestos gamtinės dujos, tad tokį sprendimą yra galima priimti tikrai ne visais atvejais.

Taip pat gali būti pasirenkami ir elektriniai katilai, tačiau jų išlaikymas paprastai kainuoja kur kas brangiau nei kitų galimų pasirinkimų. Paties įrenginio kaina yra gana nedidelė, tokie katilai nereikalauja ypatingos priežiūros, tad tam tikrais atvejais galima pasvarstyti ir apie tokią galimybę.

Taigi, rinktis tikrai turime iš ko, ir tuomet, jei yra svarstoma apie tam tikro katilo įsigijimą, vertėtų pagalvoti apie tai, kokie kriterijai jums yra patys svarbiausi. Įvertinkite, ar katilo priežiūra nepareikalaus pernelyg daug pastangų, pasidomėkite, kokia gali būti katilo išlaikymo kaina, ir tuomet galėsite paprasčiau nuspręsti, kuri pasirinkimo galimybė galėtų būti geriausia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>