Kodėl verta mokėti mokesčius

Dirbantys žmonės žino, kad pelno mokesčio įstatymas įpareigoja visus atlygintiną darbinę veiklą dirbančius žmones oficialiai deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius. Aišku, atsiranda žmonių, kurie pelno mokesčio, o ir SODROS, vis tiek nemoka, tačiau įstatymų pažeidėjai vis bandomi sugauti.

Kas nemoka mokesčių

Mokesčius moku sąžiningaiĮvairiose viešose erdvėse gana dažnai diskutuojama būtent apie tai, kodėl Lietuvoje tiek daug kontrabandinių dalykų, kodėl vieni žmonės moka pelno mokestį, kiti – ne. Ir tikrai, fiksuojama, kad, tarkime, Marijampolėje ateina į rinką itin daug kontrabandinių dalykų. Nelegali prekyba yra kenksminga šalies ekonomikai, nes juodi pinigai nesukuria pridėtinės vertės. Legaliai dirbantis ir paslaugas teikiantis ar prekiaujantis žmogus visada moka mokesčius. Kam? Žinoma, valstybei. Dalis mokesčių yra skirti jo socialiniai apsaugai, o dalis – valstybės biudžetui didinti. Tad kaip gi galima nenorėti mokėti mokesčių, juk atrodo, jie tokie svarbūs. Tačiau daug kuro pardavinėtų, ne didžiųjų degalinių, žinoma, cigarečių ir alkoholio pardavimų vyksta nemokant pelno mokesčio. Taip pat ir įvairias paslaugas teikiantys žmonės (statybininkai, auklės, studentai ir pan.) dažnai nemoka tų mokesčių. Tai leidžia užsakovui sumokėti mažiau, o gavėjui gauti daugiau. Kaip ir skamba neblogai, tačiau į valstybės biudžetą nieko nepatenka.Yra ne tik tai, yra ir daugiau priežasčių, kodėl verta mokėti mokesčius.

Kodėl verta mokėti mokesčius

Visų pirma, kiekvienam žmogui šalyje reikalingas socialinis draudimas. Be jo jūs negausite jokių medicininių paslaugų, net ir tų, kurios bus mirtinai reikalingos. Taigi, nemokėdami mokesčių SODRAI jūs pastatote save į labai didelį pavojų. Kartu čia į viešumą iškyla ir klausimai dėl mokėjimų, pagal kuriuos skaičiuojasi jūsų stažas. Jeigu norite gauti pensijąateityje, tuomet jums reikia turėti išdirbtą stažą. Jeigu visą gyvenimą už juodus pinigus garaže keitėte padangas, tadapensijos tikėtis neverta. Be to, jeigu norite išeiti motinystės atostogų, irgi bus žiūrima į jūsų oficialias deklaruotas pajamas (tas, nuo kurių mokėjote pelno mokestį). Vadinasi, nemokant tokio mokesčio, galbūt pasmerkiate save varganai motinystei bei tėvystei. Visokios pašalpos irgi skaičiuojant žvelgiant į jūsų uždirbtus pinigus. Net jeigu ištikus bėdai norėtumėte pasiimti kokią nors greitą paskolą, arba norėtumėte išvis imti didelę paskolą būstui – jums taip pat reikės turėti oficialius įrodymus apie savo darbinę veiklą. Ją būtina vykdyti, norint turėti galimybes geriau gyventi. Galų gale, mokesčiai kuria mūsų valstybę, jeigu visi nemokėtų mokesčių, pagalvokite, koks mažas liktų biudžetas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>