Kaip šeimoje dalintis šiltnamio darbus

ŠiltnamiaiKai namuose stovi net keli polikarbonatiniai šiltnamiai, o juose auga derlius, reikia nemažai ruošos, norint, kad viskas jame išaugtų gerai. Šiltnamiai pigiau kainuos, jeigu visa šeima bent kažkiek prisidės prie šiltnamio tvarkymo ir palaikymo. Kaip pasidalinti darbus, kad derlius būtų geras, ir nė vienas šeimos narys nesakytų, jog ant jo užkrauti visi darbai?

Šiltnamio laistymas

Tai turbūt bus vienas sunkiausių ir daugiausiai jėgų pareikalaujantis darbas, kuris kartosis kiekvieną dieną. Tačiau tik tuo atveju, jeigu nėra įrengtos šiltnamio laistymo sistemos. Tokią ją padarius, nereikės kaskart rungtis su vaikais, juos įtikinėjant, kad palietų šiltnamį. Šiltnamiui drėgmės reikia nuolat, dėl to verta tiesiog neužkrauti to vaikams, o padaryti normalią laistymo sistemą. Tuomet šiltnamis nekels jiems neapykantos, ir kitus darbus jie galės atlikti su meile. Visgi, jeigu tokios sistemos neįrengsite, laistymą patikėkite fiziškai stipriems vaikams, o ne, pavyzdžiui, gležniausiai dukteriai.

Šiltnamio ravėjimas

Kartais reikės nuravėti šiltnamį – tam puikiai tiks vaikų rankos. Tačiau svarbu šiltnamį ravėti tada, kai dar piktžolės nėra užaugusios labai didelės ir dar nespėję išsisėti. Kai tai nutinka, visur pasklinda sėklos ir dar daugiau ima augti kažkokių kenkiančių augalų.

Kenkėjų gaudymas

Šiam darbui irgi tinka vaikai, tačiau turite įsiklausyti į jų nuomonę ir jausmus. Kai kuriems vaikams, pavyzdžiui, mergaitėms, bus labai šlykštu gaudyti turklius, rinkti sraiges ar kolorado vabalus. Dėl to, jeigu vaikams tikrai labai šlykštu, leiskite jiems to nedaryti, padarykite tai patys.

Pavasarinė sėja ir sodinimas

Pirmuosius pavasario darbus taip pat geriau atlikti patiems, nes viskas turi būti labai tvarkingai ir tinkamai padaryta. Jeigu vaikai blogai sumes sėklas, paskui niekas neišaugs. Taip pat reikia ir fizinės jėgos, pavyzdžiui, sukasant šiltnamį.

Kita priežiūra

Jeigu auginate pomidorus šiltnamyje, su jais priežiūros bus visą sezoną. Iš pradžių, kol jie tinkamai prigis, teks dažnai persodinti. Vėliau prasidės skabymas. Iš pomidorų daigų nuolat auga atsišakojimai, tarsi pažastyse išaugtų dar vienos rankos. Tad reikia juos skabyti. Pomidoro daigas gal ir norėtų visą energiją bei naudingas medžiagas atiduoti toms naujoms šakelėms, bet mes juk norime, kad daigas veistų daugiau vaisių, tai yra, pačių pomidorų, dėl to skabymas būtinas. Be to, labai aukšti augalai užima daug vietos ir užstoja saulę, todėl irgi reikia stengtis juos tinkamai parišti su virvelėmis bei skabyti, kur nebūtina lapija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>