Kaip prižiūrėti išsinuomotą aparatūrą

Uostamiestyje vasarą praūžia tikras renginių viesulas, tad ir aparaturos nuoma Klaipeda sezono metu tampa labai paklausia paslauga. Jeigu ir jums tenka nuomotis aparatūrą savo renginiams, būkite tikri, kad pavyks tinkamai koordinuoti jos priežiūrą.

Aparatūra – vienas brangiausių šventės atributų

AudioAtsivertę savo biudžeto knygelę, jeigu tokią vedate, visgi pamatysite, kad kokybiškam renginiui aparatūros nuoma kainuoja visai nemažai. Dar svarbiau – jos pačios vertė yra labai didelė. Galbūt tai brangiausias dalykas, esantis renginio vietoje. Aparatūros kainos nepranoksta suvalgomo maisto kana, esamų papuošimų, dekoracijų brangumas. Aparatūra tiesiog kainuoja daugiau. Dėl to privalu ja rūpintis labai akylai, idant nieko neatsitiktų, dėl ko vėliau tektų gailėtis ir atpirkti padarytus nuostolius.

Paskirti atsakingų žmonių komandą

Vienas iš būdų išlaikyti aparatūrą tvarkingą ir prižiūrėtą, paskirti atsakingų žmonių komandą, kuri ir rūpintųsi aparatūra. Reikėtų atskirai žmogaus, kuris būtų atsakingas už mikrofonus. Jeigu yra labai daug žmonių, o savanorių, norinčių atlikti darbus, taip pat nemažai, galite mikrofonus išdalinti visiems po vieną ar du ir liepti visada prižiūrėti. Patikėkite, mikrofonai bus visada tas dalykas, kuris labiausiai keliaus per renginį ir lengviausiai dings. Jeigu skiriate daug žmonių mikrofonų priežiūrai, tuomet paskirkite ir vieną juos koordinuojantį. Taip pat vertėtų paskirti žmones, atsakingus už šviesas, garsą, kitus dalykus. Nesupainiokite ir negalvokite, kad tas žmogus, kuris pajungia šviesas ar garsą, yra tas pats, kuris ir atsakingas už šių daiktų vietą.

Niekada nepalikti be priežiūros

Atsakingoji už aparatūros komandos dalis turėtų nuolat turėti akyse ir mintyse turimą aparatūrą. Tiksliai žinoti, kur ji, kokios būklės, kam pateikta. Kiekvienas elementas turės ir savo papildomų priedų (laidų, dėžučių, stovų, laikiklių ir pan.), todėl reikėtų saugoti ir juos.

Dirbti su guminėmis pirštinėmis

Su aparatūra dirbantys operatoriai, apšvietėjai ir scenos darbininkai galėtų jums papasakoti šiurpių istorijų apie tai, kaip jie vos nemirė nuo elektros šoko, o nuo to laiko visada dirba tik su guminėmis pirštinėmis. Tikėkimės, kad jums neteks pasakoti tokių istorijų iš savo patirties, ir jūs iškart viską darysite jau su pirštinėmis.

Turėti apsaugą nuo drėgmės

Žinoma, erdvė, kurioje bus naudojama aparatūra, turės būti taip pat tinkamai parengta, prižiūrėta. Reikia numatyti ir lietaus, blogo oro sąlygas, nuspręsti, kaip apsaugoti aparatūrą, esant blogam orui. Panaudojus iškart sutvarkyti, grąžinti į sutartines vietas, kur viskas turi stovėti. Reikia taip pat dar kartą patikrinti, ar viskas veikia, įsitikinti, kad grąžinti visi elementai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>