Ką veikti su biriomis statybinėmis medžiagomis?

Birūs gaminiaiPasidairius tiek internete, tiek ūkiniuose laikraščiuose, pamatysite, kad birių medžiagų skelbimai yra gana dažni. Ką žmonės pardavinėja, kokias birias medžiagas, ir kur jos gali būti pritaikomos?

Smėlis

Smėlis yra brangesnė medžiaga už žvyrą, nes smėlis turi būti grynas, jį norint gauti tenka rausti labai gražius miškus, iš ten kasti geltonąjį smėlį. Taip pat visoje Lietuvoje kai kur veikia smėlio karjerai, kur taip pat kasama ši statybinė medžiaga. Taigi, jeigu jums reikia smėlio, galite pasižiūrėti skelbimus arba apsilankyti tam tikrose elektroninėse parduotuvėse, kurios ir siūlo pirkti šias birias medžiagas. Apskritai, smėlis gali būti naudojamas kaip vienas iš svarbesnių sluoksnių, klojamų ant paviršiaus, atliekant kelio klojimą, šaligatvio darymą, netgi statybas. Tačiau vien smėlio nepakaks, ant jo dar reikės daugiau įvairų sluoksnių, nes kitu atveju jis bus greitai išplautas lietaus ir danga susigadins.

Žvyras

Paprastai žvyras yra sudarytas iš įvairių smulkių birių medžiagų. Tai ir smėlio pėdsakai, ir smulkūs akmenėliai, ir dulkės, žemės. Gryno žvyro retai kur pasikasi, tačiau jis tiesiog susidaro tam tikrų procesų metu statybose, o vėliau vėl pats į tas statybas ir grįžta. Kai kur gali būti kasamas grynas. Žvyrą galima naudoti norint padaryti žvyro kelią, taip pat tai vienas iš sluoksnių, klojant plyteles ar kelio dangą. Mat, prieš užklojant tikrąjį sluoksnį, iš pradžių reikia papilti sutvirtinančius sluoksnius.

Skalda

Alternatyvus dalykas yra skalda, kuri sudaryta vien tik iš dirbtinai sudarytų atliekų trupinių. Tačiau, kai pasigilini į sudėtį – vis tiek viskas yra iš gamtos. Su skalda, kaip ir su žvyru, galima tiesti kelius, taip pat galima gaminti asfaltą. Tai medžiagos, kurios vėliau tvirtai laikosi ir taip gali būti sukuriamas geras gatvių, kelių pagrindas.

Cementas

Cementas yra speciali medžiaga, kuri sukietėjusi iškart pasidaro labai patvari. Tačiau grynas jis yra brangus, todėl paprastai ši biri medžiaga maišoma su kitomis medžiagomis, tarkime, su skalda arba su žvyru. Šios visos birios medžiagos yra sušlapinamos ir taip gaunama masė, su kuria galima betonuoti. Taip atsiranda betonas. O jo reikia visur, kadangi norime turėti tikrai gerus kelius. Taigi, normalu, kad kol statybos mūsų šalyje vyksta, tol ir žmonėms reikia pirkti tokius dalykus bei yra, kas juos pardavinėja. Atrodo, gal tokios birios medžiagos nebrangios, tačiau, kai turi konkretų tikslą kažką išbetonuoti, tenka papurtyti kišenes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>