Individualios veiklos pliusai ir minusai

Tavo kreditasVisą gyvenimą pas kažką pradirbus samdomą darbą, individuali veikla gali atrodyti kaip didelis žingsnis ir tikras laisvės pliūpsnis. Tačiau, nors ir labai romantiškai ji atrodytų, nori, nenori, ji turi ir savų problemų, pavyzdžiui, paskolos dirbantiems pagal individualią veiklą suteikiamos ne taip paprastai, o dar yra ir visokių valstybės socialinės apsaugos modelio niuansų. Kokie iš tiesų yra dirbančių individualiai žmonių gyvenimo pliusai ir minusai?

Sunkiau gauti paskolas

Taigi, kaip minėjome, vienas iš minusų, kurį tikrai patirs dirbantieji pagal individualią veiklą, tai bus paskolų gavimas. Jokiu būdu nebus lengva gauti paskolą, kai dirbti pagal IVP. Nelengva, nes reikės įrodyti savo pajamas, ir tą padaryti oficialiais būdais. Jeigu taip dirbi tik pusmetį, tik metus – gali būti, paskolos negausi. Reikia būti pradirbus du ar daugiau metų, visą tą laiką tvarkingai mokėjus mokesčių įmokas ir sudarius nepriekaištingą dirbančiojo veidą.

Sunkiau dėl socialinių garantijų

Kitas minusas: socialinės apsaugos modelis. Jeigu mums įprasta galvoti apie darbą, kaip apie garantijas ligos atveju, tėvystės ir motinystės metu, taip pat išėjus į senatvę, tai štai dirbantiesiems pagal IVP yra sunkiau. Dėl senatvės pensijos ir darbo stažo dabar nuolat kyla daug diskusijų, nes paaiškėjo, kad tas stažas skaičiuojamas toli gražu ne taip, kaip norėtųsi.Reikia uždirbti keletą kartų daugiau negu minimalią algą, kad skaičiuotųsi uždarbis kaip tikras uždarbis. Be to, socialinės garantijos taip pat yra ne itin palankios ir ligos atveju, nes išmokos daug mažesnės negu norėtųsi, be to, arba kas mėnesį tenka mokėti mokesčius nuo savo uždirbamų pajamų, arba ligos pašalpa sumokama negreit, galima sakyti, po kelerių metų.

Nepastovūs užsakymai

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad bus nepastovumo garantas, dirbant individualiai. Reikės ieškoti užsakovų, jeigu teiki tokias paslaugas kaip grafinis dizainas, statybos darbai ir pan. Tai reikš, kad tik kartais bus galima važiuoti dirbti ten, kur reikia. Kartais gal bus ir tarpai tarp darbų.

Pliusai: atlyginimas, laisvė, pasirinkimai, psichologiniai momentai

Jeigu įmonėje didelę atlyginimo dalį pasiima darbdavys, tai čia viskas atiteks darbuotojui. Taip pat, bus galima pasirinkti, su kuo nori dirbti, su kuo nenori. Tai suteiks puikų laisvės pojūtį, kurio galbūt labiausiai ir trūksta dažnai vergais besijaučiantiems samdomiems darbuotojams. Galiausiai, bus daug psichologinio džiaugsmo, kad pats sugebi taip dirbti ir būti laimingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>