Gražūs matyti paminklai

Grožį kiekvienas suvokiame savaip, kam gražu rožinis vestuvių tortas, kam pasigėrėjimą kelia paprasti pilki kapuose stūgstantys paminklai. O ir tie patys, įmanoma, gali įtikti kiekvieno skirtingam skoniui. Štai klausiame kelių žmonių, kokius paminklus jie pavadintų gražiais, o kokių, jokiu būdu, tokiais nelaikytų.

Atspindi žmogaus esmę

Kapų paminklaiRolandas įsitikinęs, kad paminklai turi atspindėti žmogaus, kuris yra palaidotas kape, asmenybę. „Kažkada turėjau labai gerą pianino mokytoją, deja, neilgai pas jį mokiausi, nes jis pasimirė, buvo jau tikrai senas, bet vis dar geras mokytojas. Man labai patiko, kokį paminklą pastatė jo šeima, jie turbūt daug geriau už mus, mokinius, gebėjo įvertinti šios asmenybės išskirtinumą ir nuostabų talentą muzikai. Mokytojo antkapis yra su marmure išskaptuotomis natomis ir didžiuliu boso raktu. Atrodo, tokie paprasti elementai, bet jie pasako viską, ką turi pasakyti. Ateinu ant to kapo, pastoviu, pažiūriu, pamatau ir tiesiog norisi nubraukti ašarą, nes prisimenu ir pas jį lankytas muzikos pamokas, išsyk graudu pasidaro ir kažkaip gražu bei malonu, kad pas tokį gerą žmogų kažkada galėjau mokytis“, – sako Rolandas.

Lina taip pat pritaria, kad jai patinka, kai antkapiai yra ne vienodi ir banalūs, o kažkas išskirtinio, ypač gali būti susijusio su to žmogaus asmenybe, individualumu. „Aišku, kad pačių svarbiausių dalykų aš negaliu atkelti net tokiu būdu, negaliu priversti žmogaus „prabusti“ vien pamačius kažkokį simbolį. Man amžinai liks svarbus mamos balsas, jos juokas, jos nuostabūs patarimai. Bet gražus ženklas, kuris jį primena, yra saulėgrąžos. Tai netipinis augalas, ir mama visada šį augalą augindavo bei taip būdavo mums išskirtinė. Taigi, ir ant jos antkapio yra iškalta didelė saulėgrąža, tik ji, deja, negali būti geltona kaip saulė, ji juoda, juodo marmuro“, – sako Lina.

Šviesaus marmuro, paprasti

Kiti žmonės labiau linkę sieti save su amerikietiška tradicija ir tuo, kad žmonių mirtis neturi būti kažkokia pompastika. „Man niekada nepatiko, kad per laidotuves žmonės išleidžia kelis tūkstančius eurų, kad tai tampa kone vestuvių tipo švente, kai susirenka visa giminė ir prabangiai valgo, geria, kažką švenčia visiškai netaupo, nekreipia dėmesio į tikruosius dalykus. Manau, kad ir paminklai turi būti paprasti, kuklūs, o tų visų baisių švenčių tikrai nereikia. Šviesus marmuras, mažas antkapis – tokios kapavietės man atrodo kaip kuklus ir pakankamas pasitraukusio artimo žmogaus gestas“, – sako Tomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>