Apie namų akustines savybes

Kadangi visiems naujiems pastatams būtina energinio naudingumo sertifikatai, jūsų naują pastatą, prieš patvirtinant jo legalumą, tenka ištyrinėti skersai – išilgai. Nors daugiausiai dėmesio skiriama namo energiniam naudingumui, tačiau atliekami ir akustiniai tyrimai. Jie ypatingai reikšmingi daugiabučiuose, kur už sienos gyvena kaimynai. Kalbamės su meistru, kuris gali pakomentuoti namų akustikos savybes.

Kas yra namo akustika statybininkui?

Statybos kompanijaAkustika yra tai, kaip pasklinda garsas erdvėje ir garso pralaidumas. Kuo daugiau sluoksnių medžiagų susideda, tuo garso izoliacija yra geresnė – tai paprasta taisyklė. Yra netgi specialių garsą slopinančių plėvelių, kurios padeda sumažinti garsą. Plėvelė būna sudaryta iš kelių sluoksnių, ir joje esantys oro tarpai garsą slopina. Todėl, šiltinant pastatą, pavyzdžiui, dedamas sluoksnis vatos, tada sluoksnis plėvelės, tada vėl vatos, ir taip yra labai sukuriama sandari akustika.

Kaip standartiškai žmonės susitvarko su namo akustika?

Paprastai statant namus stengiamasi sugerti garsą. Korėto betono blokeliai – tai vienas iš pasirinkimų, kuris puikiai sulaiko garsą. Paprasta monolitinė plyta neturi jokių oro tarpelių, todėl ji labai laidi garsui. Kuo kietesnis daiktas, tuo laidesnis garso bangoms.

Ar tos pačios medžiagos, kurios šiltina, tuo pačiu ir izoliuoja nuo garso?

Dažniausia ta pati medžiaga nudirba dvigubą darbą. Pavyzdžiui, dvigubas stiklo paketas dar gali praleisti garsą, o trigubas stiklo paketas jau nepraleis. Todėl, manau, plastikinius langus verta dėti ne tik dėl energinio efektyvumo, bet ir dėl garso izoliacijos. O apskritai, yra teisinga teigi, kad dažniausiai medžiagos, kurios gerai šiltina, kartu ir garso nepraleidžia. Nors išties daug kas priklauso tiesiog nuo tankio. Fizikinis faktas, kad garsas geriau sklinda vandeniu, o ne oru, taip pat gali būti pritaikomas ir kuriant gerą namų akustiką.

Kodėl sovietinių daugiabučių akustika tokia prasta?

Kadangi tie daugiabučiai yra monolitiniai, tai reiškia, kad detalės išlietos vientisos. O tada jos paguldytos, pastatytos arba jos yra atraminės sienos. Ir tose sienos nėra oro tarpelių. Todėl jose nėra oro tarpelių. Siekiama, kad tik atlaikytų viršuje esantį svorį. Jeigu nieko papildomai nedaryta dėl garso izoliacijos, tuomet pats mūras gerai praleidžia garsą.

O kaip statomi šiuolaikiniai daugiabučiai?

Dažnai statomi tuo pačiu principu. Arba būna statomos kolonos, ant kurių laikosi visas svoris. O sienos pačios dažnai būna netgi prastesnės negu tarybinių. Žinoma, ne visais atvejais. Jos dažniausiai statomos iš blokelių ir jas bet kada nugriovus galima keisti buto išplanavimą, todėl butai patogesni, o sienos ne tokios tvirtos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>