Gražiausios lėkštės iš vaikystės

Lėkštė lėkštei nelygu: jos skiriasi ir dydžiais, ir formomis, ir spalvomis, ir gamybos technikomis, ir paskirtimi. Kokias lekstes prisimenate iš vaikystės kaip labiausiai įsimintinas?

Drambliukai

LėkštėsDaug kam iš vaikystės įstringa vaikiškos lėkštutės. Aistė sako, kad turėjo tokią su drambliukais: „Atsimenu, buvo toks rinkinys su drambliukais. Vienas mėlynas, kitas raudonas. Mano būdavo raudonas, brolio būdavo mėlynas. Nė karto nesame paėmę vienas kito lėkštutės ar puodelio. Kiekvienas visada valgydavome iš savo lekstes, gerdavome iš savo puodelio. Nors tie rinkiniai buvo beveik vienodi, skyrėsi tik spalva, man jie atrodė kaip iš skirtingų pasaulių. Štai mano puodelis, lėkštė, o brolio – jau visai kas kita. Kažkas, prie ko niekada nesiliečiu ir nesiliesiu. Tai mano prisiminimai su mėgstamiausia lėkšte yra susiję ir su su prisiminimais apie brolio turėtus indus“, – sako Aistė.

Gėlytė dugne

Viktorija iš daugiavaikės šeimos sako, kad ją vaikystėje labai traukdavo paslaptys. O viena iš paslapčių būdavo – kokia gėlytė išryškės sriubinės lekstes dugne, suvalgius visą sriubą. „Kuo sriuba būdavo tamsesnė, pavyzdžiui, burokėlių, tuo įdomiau. Nes visiškai nesimato, kas ten ant dugno. Viena lėkštė iš rinkinio būdavo iš viso be tų gėlyčių. Tai žinai, lyg koks nelaimingas loterijos bilietas. Valgai, ir tiekiesi, kad ten dugne būtų ta gėlytė, kad tu ją pamatytum. Jos visos būdavo skirtingos, nors apvadėliai pačios lėkštės, krašteliai, būdavo vienodos spalvos – žali. O viduje violetinė, mėlyna, raudona arba žalia gėlytė. Pagal tai man atrodo aš net išmokau skirti spalvas“.

Močiutės porcelianas

Skaityti straipsnį “Gražiausios lėkštės iš vaikystės” »

Sugedo greičių dėžė

Kai pirkome tokią naują mašiną, kažkaip slapta džiaugėmės, kad štai pagaliau pas mus bus automobilis, kuris visiškai sveikas, be jokių problemų, kad visos autodalys turbūt dar yra geros, nesudilę. Nes tai, galima sakyti, jau nebe tas senas grabas, kokį anksčiau turėdavome. Tačiau paskui paaiškėjo, kad šitas pirkimas kaip tik ir buvo lemtingas. Mes nusipirkome, ir būtent tada viskas sugedo. Ir ką reikėjo daryti, ir ką reikėjo galvoti? Turbūt tik tiek, kad anksčiau ar vėliau visiems kažkas panašaus matyt atsitinka. Ir net ir naujos mašinos gali sugesti. Kokios autodalys sugedo čia? Panašu, kad kažkas labai negerai yra su greičių dėže.

Iš pradžių viskas buvo gerai

AutodalysTaigi, iš pradžių viskas tikrai buvo puiku. Mašina riedėjo nesispardydama ir nesipriešindama. Mes visi gražiai važiavome ir viskas buvo gerai. Dar su pardavėjais parvažiavome pirmuosius kilometrus. Visgi, perkant už tokią kainą tikrai norisi, kad ir kokybė būtų gera. Padarėme kelis nemažus ratus aplink Vilnių, netgi nuvažiavome iki Kernavės, kur tikrai jau matėsi, kad nuvažiavome daug kilometrų. Sakyčiau, pakankamai, kad galėčiau pamatyti, kas mašinai negerai. Pardavėjas pasakė, kad kažkada pavasarį yra sunkiau atmušę bėgiai, tačiau paskui to dalyko daugiau nė karto nebuvo. Aš taip pat nepajaučiau, kad kas nors būtų buvę negerai. Riedėjome smagiai, buvo tikrai puikus pasivažinėjimas. Tad pasirašėme dokumentus.

Ėmė reikštis simptomai

Skaityti straipsnį “Sugedo greičių dėžė” »

Automobilių nuoma Kaune – ką turi žinoti kiekvienas žmogus, nusprendęs pasinaudoti pasiūlymu!

Automobiliu nuoma Kaune, kaip pasiūlymas, daugeliui asocijuojasi su kelionėmis – turime omenyje tai, kad ne visos šeimos mūsų šalyje gali leisti sau automobilius, kitoms galimai jų net nereikia, tačiau, bet kuriuo atveju, sieti paslaugą vien tik su kelionėmis nėra pats teisingiausias sprendimas. Teigiant kitais žodžiais, omenyje tuo pačiu turime ir tai, kad pažvelgus į pagrindines transporto priemones, kurios yra siūlomos piliečiams, būtų galima kuo lengviausiai išsiaiškinti, kad automobiliai – ne vien tik lengvieji. Galima išsinuomoti ir sunkvežimius, jeigu jie jums yra reikalingi. Pagrindinis turinio tikslas esą paaiškinti asmenims, kad į kiekvieną paslaugą reikėtų žvelgti kiek plačiau, jeigu būtų galima taip teigti.

Auto sprendimaiBet kuriuo atveju, automobilių nuoma Kaune, kaip pasiūlymas, šiandieną vis tiek bus mūsų prioritetas. Norėtume paaiškinti bei patikslinti, kokiose situacijose žmonės yra linkę pasinaudoti šiomis paslaugomis, kuriais atvejais jie siekia susikurti tikslinės naudos iš to. Apart to, kalbėsime ne vien tik apie fizinius asmenis, tačiau taip pat ir apie juridines kompanijas, kurioms galimai pasinaudoti šiomis paslaugomis būtų neįtikėtinai svarbu ir esą aktualu, kalbant bendrąja prasme. Taigi, kaip ir nuoširdžiai tikimės, kad šiandienos turiniu sugebėsime daugeliui suteikti realios naudos, tad toks ir bus mūsų esminis siekis. Viliamės, kad žmonės ras informacijos, kurios galimai ieškojo – ne vien tik apie pačią paslaugą, tačiau taip pat ir apie šios pateikiamas sąlygas klientams.

Skaityti straipsnį “Automobilių nuoma Kaune – ką turi žinoti kiekvienas žmogus, nusprendęs pasinaudoti pasiūlymu!” »

Šaldymo vitrinos – neatsiejama parduotuvių dalis

Šaldymo vitrinosUAB „Index“ – šaldymo įranga ir su ja susijusiais projektais dirbanti įmonė. Turėdama ilgametę darbo patirtį, įmonė yra užsitikrinusi klientų pasitikėjimą, o paslaugas siūlo visiems prieinama kaina. Kompanija mielai konsultuoja ir pataria visais šaldymo įrangos klausimais, o parduotuvėms, įmonėms, restoranams siūlo prekybinę šaldymo ir restoranų įrangą. Ji pasižymi funkcionalumu, modernumu, išskirtiniu dizainu, efektyvumu, ir, žinoma, gera kokybe. Vienas iš siūlomų įmonės produktų – šaldymo vitrinos. Jas galite išvysti kiekviename maistu prekiaujančiame prekybos centre. Išsiversti be šių įrenginių parduotuvėms būtų ganėtinai sunku, jog būtent čia laikome šaldomus maisto produktus kaip pienas, sūreliai, mėsos gaminiai, ledai ir pan. Vitrinos gali skirtis įvairiais parametrais ir savo dizainu. Modernios šaldymo vitrinos gali tapti puikia parduotuvės dizaino dalimi. Reikiama temperatūra vitrinoje yra palaikoma šalto oro cirkuliacijos pagalba. O naudojant ventiliatorius, šaltis yra paskirstomas tolygiau. Skirtingiems gaminiams yra naudojamos skirtingo galingumo vitrinos. Maisto produktai, kurių nereikėtų užšaldyti, kaip mėsos, sūris ir pan. yra laikomi nuo nulio iki +4 laipsnių temperatūroje. Kombinuotose vitrinose temperatūra siekia nuo minus šešių iki plius šešių laipsnių Celsijaus. Tortai, pyragėliai laikomi tokiose vitrinose, kurių temperatūra siekia nuo plius trijų iki plius dešimties laipsnių.

Skaityti straipsnį “Šaldymo vitrinos – neatsiejama parduotuvių dalis” »

Ar verta rinktis kompiuterinius kursus?

Kompiuterių kursai KlaipėdojeAr kada nors pagalvojote apie naujas studijas ar galimybę išmokti kažko naujo? Informacinių technologijų amžiuje vis daugiau darboviečių reikalauja tam tikrų kompiuterinių žinių, o tam, kad nereikėtų vėl sėdėti mokyklos ar universiteto suole, galite rinktis kursus. Kompiuterių kursai – vieni populiariausių uostamiestyje. Čia galite išmokti naudotis įvairiomis programomis kaip AutoCad, Photoshop, CorelDraw, WEBdizaino, 3D MAX ir pan. Nepaisant to, jog kiekvieno žmogaus namuose yra po kompiuterį, o kartais net ne po vieną, daugelis jų moka naudotis tik elementariausiais veiksmais. Kompiuterių kursai Klaipėdoje dažniausiai yra pasirenkami norint pagilinti jau turimus kompiuterinius įgūdžius bei išmokti kažko naujo. Šių kursų privalumas yra toks, jog jie vyksta nuotoliniu būdu, todėl sutaupysite laiko bei kuro sąnaudų važiuodami iš vienos vietos į kitą. Išmokę naudotis tam tikromis programomis galite užsitikrinti geriau apmokamą darbo vietą, nes šiandieniniame pasaulyje didžioji dauguma darbo vietų vyksta prie kompiuterių, naudojantis įvairiomis programomis, o įmonės pirmenybę teikia tiems darbuotojams, kurie turi patirties ir žinių.

Skaityti straipsnį “Ar verta rinktis kompiuterinius kursus?” »