Kaip apsaugoti svetainę nuo šuns

Įsigijote mažą šuniuką, ir baldai svetainei tuojau pat pateko į grėsmės zoną? Tie, kas yra auginę mažuosius laimę teikiančius padarėlius, puikiai žino, kad tai tikrai ir džiaugsmas, ir vargas. Jeigu elgsitės neatsargiai ir neapsaugosite savo namų, tai net ir patvariausi baldai bei interjero detalės iš http://domusgalerija.lt galimai neatlaikys šuniukoletenėlių bei nagų. Taigi, norėdami, kad tiek miegamojo, tiek baldai svetainei tarnautų ilgiau, o šuniukas nesunaikintų namų, suspėkite dar prieš įsigyjant augintinį, visus namus tinkamai apsaugoti.

Apsaugokite baldus

Baldai profesionalamsPirmiausiai, įsigydami šuniuką, jau turite iš karto nuspręsti, ar leisite jam lipti ant baldų. Tarkime, ar šuniukui bus leidžiama lipti ant sofos, ant minkšto kampo. Jeigu neleidžiama, tai nuo pat pradžių turėsite rodyti jam savo valią ir neleisti karstytis ant šių baldų. Taip pat šuniukas turės būti atribotas nuo tokių baldų, kuriuos iškart sugraužtų. Jeigu matote, kad yra kažkokie pufai, minkšti kampai, trapūs staliukai, į kuriuos šuneli mielai pasmailins nagus ir dantis, tuomet patraukite į ten, kur jis nepasieks. Laikinai jūsų baldai svetainei tikrai gali pereiti į tokią karinę parengtį ir saugotis. Kai šuniukas paaugs, jis jau žinos dresūros komandas ir nebedarys jokių niekšybių. Tik nepamirškite – viskas vyksta pamažu ir savo pasiekimus šuniukas pasiekia palengva. Taigi, pirmiausia nepamirškite apsaugoti baldus. Būkite tikri, kad nėra jokių baldų ir jų dalių, kuriuos šuniukas galėtų lengvai suniokoti.

Kilimai – patogi vieta

Skaityti straipsnį “Kaip apsaugoti svetainę nuo šuns” »

Transporto priemonių saugumas

Tvarkingas vairasŠiandieną daugelis turi nuosavas transporto priemones. Keliuose automobilių daug, ypač didžiuosiuose miestuose. Saugumas svarbus kiekvienam vairuotojui, todėl transporto priemonės turi būti techniškai tvarkingos. Vairas turi būti stabilus ir valdomas, vos pastebėję gedimus ar įtartinus pakitimus patikrinkite ar viskas gerai. Svarbų vaidmenį atlieka vairo traukė. Ši detalė jungia vairą su ratais, jai netinkamai funkcionuojant galite nesuvaldyti transporto priemonės, tai gali būti avarijos priežastis. Rekomenduojama pastebėjus nesklandumus ar neįprastus pakitimus kreiptis į meistrus. Jums gali būti reikalingas vairo traukės keitimas, jei neįmanoma jos pataisyti. Ši detalė turi būti stabili ir tinkamai funkcionuoti. Neretai gedimai būna menki ir pakanka pakeisti ne visą detalę, o tik kai kurias jos dalis, pavyzdžiui vairo traukės antgalius. Juos galite nusipirkti internete ar įprastose pardavimo vietose. Pakeisti galite ir savarankiškai, jei mokate tai daryti. Galite kreiptis į autoservisą, meistrai greitai pakeis, tai įprastai nekainuoja daug.

Skaityti straipsnį “Transporto priemonių saugumas” »